Aktualności
11
Wrz

9 września 2017 r. podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju odbył się 5. Ogólnopolski Marsz Nordic Walking “Przegoń Zawał”. Marsz został zorganizowany przez Cardiovascular Center Foundation, a poprowadzili go prof. Dariusz Dudek, Przewodniczący Rady Instytutu Kardiologii Collegium Medicum UJ i prof. Zbigniew Siudak - Prezes Fundacji Cardiovascular Center Foundation. Gościem specjalnym marszu była znana, polska aktorka Ewa Kuklińska.

Przed marszem rozgrzewkę poprowadziła Matylda Mozer z Eleven Zett Productions. Wydarzenie to przyciąga corocznie ponad dwieście osób z różnymi chorobami serca i naczyń. Pacjenci przyjeżdżają z całymi rodzinami a swoją mobilizacją i energią dają doskonały przykład innym, i udowadniają że do zdrowia można wrócić szybko i skutecznie, przy nie dużym ale systematycznym, codziennym zaangażowaniu.

Podczas spotkania w ramach kampanii społecznej Stawka to Życie. Zastawka to Życie odbyła się premiera edukacyjnego filmu przygotowanego przez Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, promujący nowoczesną metodę wymiany zastawki aortalnej. Metoda TAVI, jest metodą mniej inwazyjną i bezpieczniejszą dla pacjentów wysokiego ryzyka operacyjnego a polega na przezcewnikowym wszczepieniu zastawki aortalnej. Prezentację filmu poprowadzili Profesor Dariusz Dudek oraz Ewelina Myłek – CEO Eleven Zett productions.

W filmie wzięli udział mi.n. prof. Dariusz Dudek i prof. Adam Witkowski oraz inni kardiolodzy, kardiochirurdzy, specjaliści światowego formatu oraz ambasadorka kampanii znana aktorka Emilia Krakowska.

Podczas ogólnopolskiej akcji, jaką jest kampania Stawka to życie. Zastawka to życie przeprowadzone zostaną liczne spotkania z seniorami na Uniwersytetach Trzeciego Wieku oraz wiele konferencji medycznych dla lekarzy aby zapoznać ich ze wspomnianą metodą TAVI. Metoda ta pozwala bowiem nie tylko na poprawę jakości życia osób starszych, ale też na zmniejszenie pooperacyjnej traumy i co wydaje się najważniejsze, pozwala skrócić okres rekonwalescencji pozabiegowej.