Aktualności
30
Kwi

WCCI 2018

Post in aktualności
by ELEVEN

W dniach 25-27 kwietnia 2018 r. w Warszawie w Hotelu Airport Okęcie odbyły się XXII Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej WCCI 2018 - Warsaw Course on Cardiovascular Interventions. To prestiżowe wydarzenie gromadzące wybitnych polskich i zagranicznych kardiologów, pielęgniarek, techników medycznych oraz środowisk decydenckich.

WCCI to nie tylko synteza najnowszych osiągnięć dziedziny, ale również zabiegi w trybie live case (podczas których specjaliści dyskutują) nad danym przypadkiem na żywo, łącząc się z salami zabiegowymi w kraju) czy debaty systemowe. W tym roku były to “Kardiologia w dobie podstawowej sieci szpitalnej. Opieka kompleksowa w kardiologii - jak funkcjonuje modelowe rozwiązanie dla opieki chorych po zawale w praktyce?” oraz “Jak organizować niekomercyjne badania kliniczne: od pomysłu do publikacji?”.

Podczas WCCI 2018 w sesjach brali udział wybitni eksperci i prelegenci. Wśród nich był między innymi Prof. Dariusz Dudek- Przewodniczący Rady Instytutu Kardilogii, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum, współkoordynator Kampanii Społecznej “Zastawka to życie”, który zaprezentował statystyki wykorzystania MitraClipów w Europie i wskazał, gdzie na ich tle plasuje się Polska.

Dyrektorami warsztatów WCCI Warsaw byli: Prof. dr hab. med. Adam Witkowski - kierownik Kliniki Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Instytut Kardiologii w Warszawie, Prezes-elekt Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Koordynator społecznej kampanii “Stawka to Życie. Zastawka to Życie” oraz Prof. dr hab. med. Robert Gil - kierownik Kliniki Kardiologii Inwazyjnej Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie.

 

Wagę konferencji doceniło również wiele prestiżowych instytucji, udzielając warsztatom swojego patronatu honorowego, medialnego bądź wsparcia organizacyjnego. Jednym z partnerów była Kampania Społeczna Stawka to Życie. Zastawka to Życie, której tegorocznym tematem będzie budowanie świadomości społecznej dotyczącej nowoczesnych zabiegów przezcewnikowego leczenia wad zastawek mitralnych w Polsce.