Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Zdrowa skóra zimą

12 września 2019

Zima jest szczególnym okresem. Kojarzy się bowiem nie tylko z okresem świąt Bożego Narodzenia, ale również z okresem, kiedy za oknem późno robi się jasno i szybko robi się ciemno.

Nieobliczalna zima

Zima to czas, kiedy pogoda lubi płatać figle. Pierwszy śnieg, na który nie jesteśmy przygotowani – co za tym idzie – brak butów zimowych, które pozwoliłyby nam na komfortowe przetrwanie zimy, czy zgubione rękawiczki lub zakopana gdzieś na dnie szafy czapka – to wszystko sprawia, że zima potrafi być dla naszego ciała i zdrowia naprawdę ciężka do przeżycia.

Na szczęście zima potrafi być również piękna i klimatyczna – wszystko zależy od tego, czy przygotujemy się na nią wcześniej i nie damy się zaskoczyć tym, że właśnie spadł pierwszy śnieg, a my zapomnieliśmy wymienić opony w naszym samochodzie.

Jakże przyjemnie jest, kiedy możemy oglądać za oknem padający śnieg i jednocześnie rozkoszować się cudowną książką i kubkiem pysznej herbaty czy kakao, kiedy obok nas radośnie i klimatycznie świeci choinka, której ozdobienie zajęło nam długie godziny, bo staraliśmy się jak mogliśmy, aby była najpiękniejsza.

Jak jednak zadbać o swoje zdrowie zimą?

Bardzo ważne jest wtedy dbanie o odsłoniętą skórę, a jedyna, która przychodzi na myśl, kiedy mowa o zimie, to skóra dłoni. Warto więc dbać o to, by stosunkowo często kremować i balsamować dłonie i nie dopuszczać do tego, by nasze ręce stawały się zmarznięte i czerwone z zimna. Z pewnością pomoże tutaj noszenie rękawiczek, które doskonale potrafią ochronić naszą skórę dłoni zimą.

Wiele osób unika noszenia rękawiczek, ponieważ nie lubi zdejmować rękawiczek za każdym razem, kiedy chce skorzystać ze smartfona, który w tych czasach jest dla wielu ludzi niezbędnym przedmiotem. Na szczęście specjalnie dla takich ludzi, którzy nie lubią uczucia, kiedy nie mogą szybko odebrać ważnego telefonu, przez rękawiczki, które im to uniemożliwiają, powstały rękawiczki, które pozwalają na obsługę smartfona, kiedy są założone na rękach. Z pewnością nie jest to rozwiązanie, które pozwoli na komfortowe pisanie wiadomości tekstowych, ale jest idealnym połączeniem dbania o skórę dłoni i umożliwienia sobie korzystania ze swojego telefonu.

Zdrowa skóra zimą to temat bardzo rozległy, na który można powiedzieć naprawdę wiele, ale z pewnością najważniejszą rzeczą jest noszenie wyżej wspomnianych rękawiczek, a także czapki, która ochroni skórę naszej głowy, a często także i uszy przed przewianiem czy zmarznięciem. Uszy są szczególnie na to narażone, dlatego warto pamiętać, aby w miarę możliwości je chronić.

Redakcja stawkatozycie.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie lifestyle, zdrowie, dieta oraz praktyczne porady łączą się, by wspierać Cię w prowadzeniu harmonijnego i pełnego energii życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza dotycząca zdrowego stylu życia, zrównoważonej diety oraz inspirujących poradników łączy się z artykułami o codziennych nawykach i życiu w zgodzie ze swoimi wartościami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

krem na noc
trening
implanty

Jesteś zainteresowany reklamą?

implanty