Botox na zmarszczki – kiedy warto go wykonać?

Toksyna botulinowa, botox to jeden z najstarszych rodzajów preparatów używanych w medycynie estetycznej. Dzisiaj także jest bardzo popularny i sięga po niego wiele kobiet – również tych młodszych. Jakie zastosowanie ma botox?

Czym jest botox – toksyna botulinowa?

Najlepiej rozpocząć od wyjaśnienia, czym dokładnie jest botox. Ten rodzaj substancji jest toksyną, która jest wytwarzana przez bakterie jadu kiełbasianego. Naturalnie dochodzi do jej powstawania w starym mięsie, konserwach, ale także w ziemi. Ta przeznaczona do użytku podczas zabiegów syntetyzowana jest w laboratoriach.

Jad kiełbasiany, ponieważ taką nazwę również się stosuje, jest silną neurotoksyną. Oznacza to, że ma on zdolność do wpływu na układ nerwowy, a dokładnie powoduje zatrzymanie przekazywania impulsów nerwowych pomiędzy nerwami a tkanką mięśniową. W efekcie botox może nawet całkowicie zablokować pracę mięśni.

Taka właściwość toksyny botulinowej spowodowała, że znalazła ona zastosowanie w medycynie i obecnie używana jest w wielu różnych celach, na przykład do leczenia zeza, spastyczności mięśni, migren. Najczęściej jednak botox kojarzony jest jako środek na zmarszczki.

Botox na zmarszczki – jakie daje efekty?

Toksyna botulinowa stosowana na zmarszczki pozwala przede wszystkim na pozbycie się linii mających charakter mimiczny. Związane jest to z działaniem toksyny, ponieważ, jak wspomniano wcześniej, oddziałuje ona na mięśnie, a to właśnie one powodują powstawanie zmarszczek mimicznych.

Dzięki toksynie botulinowej można pozbyć się zmarszczek jak:

  • zmarszczki na czole – poziome i pionowe
  • zmarszczki przy oczach – kurze łapki oraz zmarszczki na dolnej powiece
  • zmarszczki dookoła usta – zmarszczki palacza
  • zmarszczki – bruzdy nosowo-wargowe
  • zmarszczki na szyi

Botox pozwala na zmniejszenie zmarszczek i nawet całkowicie ich usunięcie, gdy zostanie w nie wstrzyknięty. Dochodzi wtedy do blokady pracy mięśni, więc zmarszczka mimiczna przestaje być widoczna, ponieważ skóra w tym miejscu nie marszczy się. W rezultacie twarz uzyskuje młody, gładki i zrelaksowany wygląd.

Dzisiaj botox jest bardzo popularny i można skorzystać z niego w wielu gabinetach oraz klinikach, na przykład w Instytucie Bielenda działającym w Krakowie: https://instytut.bielenda.pl/botox/.

Kto może skorzystać z botoxu?

Chociaż często zabiegi z użyciem toksyny botulinowej kojarzone są z osobami dojrzałymi, to jednak wiek w tym przypadku nie ma znaczenia, ponieważ zabieg może być też wykonany u osób młodszych.

W młodszym wieku toksyna botulinowa pozwala na zastopowanie dalszego rozwijania się zmarszczek mimicznych, co powoduje, że ma działanie przeciwstarzeniowe. W starszym wieku natomiast daje szybki efekt odmłodzenia.

Gdzie warto wykona zabieg z toksyną botulinową?

Jako że do wykonania zabiegu potrzebna jest odpowiednia wiedza i doświadczenie, najlepiej, aby botox był wykonany w sprawdzonym gabinecie lub klinice medycyny estetycznej.

Wybierając krakowski Instytut Bielenda, można skorzystać z kompleksowej obsługi w ramach wykonania zabiegów przez specjalistów w tej dziedzinie. Zapewniają oni swoim klientom i klientkom najwyższą jakość obsługi w połączeniu z maksymalnym bezpieczeństwem procedur oraz zachwycającymi efektami.

Redakcja stawkatozycie.pl