Główne zalety kosmetyków mineralnych

Kosmetyki mineralne pojawiły się na rynku już kilka ładnych lat temu. Od samego początku wywołały furorę. Rozkochały się w nich setki kobiet z całego świata – wszyscy chcieli je mieć i wszyscy je kupowali, nieraz wydając na nie grube pieniądze. Bo gdy coś nagle staje się modne, producenci od razu dostrzegają w tym sposób na zarobek i potrafią podwyższyć wartość produktu nawet kilkunastokrotnie. Na szczęście ten największy szał już minął i dziś kosmetyki mineralne bywają nawet tańsze od tych syntetycznych. Wciąż natomiast warto je stosować. Jakie są zatem najważniejsze zalety kosmetyków mineralnych?

Główna zaleta – skład.

Naturalny, prosty, bez żadnych zbędnych dodatków. Nie ma w nim silikonów, konserwantów, barwników czy sztucznych środków konserwujących. Nie pojawiają się żadne olejki, talki bądź syntetyczne woski. Kosmetyki mineralne bazują wyłącznie na wyselekcjonowanych minerałach, które są tym, czego skóra potrzebuje najbardziej. To wcale nie takie zwykłe minerały. Kosmetyki tworzy się wyłącznie z tych najlepszych, wykazujących się odpowiednimi właściwościami – należą do nich m.in. tlenek cynku bądź tlenek tytanu, które stanowią podstawę dla takich produktów. Urozmaica się je natomiast mniejszymi ilościami łatwiej dostępnych minerałów. W tej roli znakomicie odnajdują się węglan wapnia oraz krzemionka.

Skuteczne działanie

Zalety kosmetyków mineralnych wynikają oczywiście także z ich niewątpliwie skutecznego działania. Produkty te zapewniają m.in. doskonałą ochronę przed słońcem. Pod tym względem potrafią dorównywać właściwościom filtrów zawierających SPF 25, mimo iż ich główne przeznaczenie bywa zgoła inne. Mineralny kosmetyk do twarzy może mieć np. działanie nawilżające. Przede wszystkim regeneruje skórą i zapewnia jej optymalny poziom natłuszczenia, ale zupełnie przy okazji tworzy też na niej barierę ochronną przed silnym i agresywnym promieniowaniem słonecznym. Takie dwa w jednym, a czasem nawet trzy czy cztery w jednym. Kosmetyki mineralne są zatem preparatami wielofunkcyjnymi. Raz zakupione mogą zostać wykorzystane do kilku różnych celów. Są droższe, ale koniec końców wypadają bardziej ekonomicznie.

Niemalże każdy preparat pielęgnacyjny można dziś znaleźć w wersji mineralnej. Do tego rodzaju kosmetyków należą bowiem i kremy, i balsamy, i masła do ciała, i nawet żele pod prysznic. Najważniejszymi ich zaletami są: prosty i bezpieczny skład oraz wielofunkcyjne działanie. Nawet jeżeli kosmetyk mineralny jest droższy od swojego syntetycznego odpowiednika, najprawdopodobniej opłaca się go kupić.

Redakcja stawkatozycie.pl