Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o mydłach w płynie

24 stycznia 2022 mydło w płynie

Historia mydła rozpoczyna się w dalekiej przeszłości, niemal pięć wieków temu, w Babilonii. Pierwsze wytwarzane były na bazie tłuszczów zwierzęcych. Jednak wraz z biegiem czasu, receptury pierwszych mydeł wzbogacały się. Jego płynna wersja została wynaleziona w XIX wieku i niemal od razu podbiła serca ludzkości. Dzisiejsze środki do mycia w płynie różnią się nie tylko składem, ale również konsystencją, zapachem, czy też właściwościami.

Pierwsze cechy mydła, na które warto zwrócić uwagę

Mydło to środek, po który sięgamy bardzo często. Czyszczą skórę, zabijają drobnoustroje, a antybakteryjne dodatkowo eliminują bakterie. Środki w płynie mają tę przewagę nad innymi formami środków myjących, że są łatwe i szybkie w dozowaniu i użytkowaniu. Kupując jakościowe mydła w płynie, stajemy przed trudnym wyborem, ponieważ jest ich wiele rodzajów, każdy dostosowany do potrzeb użytkowników. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które niewątpliwie ułatwią wybór odpowiedniego produktu. 

Jakie mogą być rodzaje mydła w płynie?

Mydła w płynie polecane są do użytku nie tylko w domu, ale również w miejscach publicznych, takich jak galerie handlowe, restauracje czy biura. Dobrze jest zastanowić się, jaki jest priorytet i czego oczekujemy od tego środka czystości. Antybakteryjne środki w płynie będzie idealnym rozwiązaniem w przypadku umieszczenia go w dozowniku w publicznej toalecie, z kolei łagodne mydło w płynie sprawdzi się, gdy często myjemy dłonie i chcemy zapewnić jej należytą ochronę. Szukając dobrego produktu, sięgajmy po sprawdzonych dystrybutorów, np. Serwis higieny HD Plus.

Dodatkowe cechy 

Mydła w płynie mogą być wzbogacane wieloma dodatkami, które nadają im dodatkowych właściwości. Mają one niesamowite zapachy, np. o zapachu konwaliowym, czy też morskim. Pora skończyć, z tym że antybakteryjne kojarzy się tylko z charakterystycznym zapachem dezynfekcji. Łagodne mydła w płynie z kolei mogą mieć dodatek gliceryny czy też kolagen i lanolinę. Te składniki dodatkowo odżywiają i poprawiają kondycję skóry, zabezpieczając jej naturalną osłonę lipidową. Producenci wychodzą również naprzeciw ludziom o wyjątkowych potrzebach, tworząc mydła bez sztucznych dodatków i zapachów, opatrzonych certyfikatami jakości.

Zalety używania mydła w płynie

Używanie ich niesie ze sobą wiele korzyści. Wśród nich wymienia się m.in.:

  • prostota użytkowania, by pobrać mydło w płynie, wystarczy uruchomić dozownik. Produkt spada bezpośrednio na skórę i łatwo się na niej rozprowadza;
  • wygoda, producenci oferują duże pojemniki z produktami, które wystarczy po prostu przelać do dozownika i przez dłuższy czas nie trzeba martwić się o zakup nowego;
  • ekonomia, duże butelki są ekonomiczniejsze niż w przypadku zakupu kilku mniejszych opakowań;
  • szeroki wybór, jak przykładowo przeciwgrzybiczne lub antybakteryjne mydła w płynie, czy też łagodne przeznaczone dla delikatnej skóry.

Nasza skóra w ciągu dnia wielokrotnie ma kontakt z mydłem. Szczególnie w dzisiejszych czasach przywykliśmy do długiego szorowania dłoni. Wart pamiętać, by wybrać środek czyszczący dostosowany do potrzeb skóry dłoni. Osoba z alergią niech wybierze certyfikowane mydło bezzapachowe, dedykowane alergikom; zaś ktoś, kto uwielbia zapach wiosennych kwiatów, niech sięgnie po taki właśnie zapach środka czystości. Rynek oferuje szeroką gamę mydeł w płynie, dobrze korzystać z tego wyboru i cieszyć się nie tylko zdrowiem, ale także mieć zadbaną skórę dłoni.

Redakcja stawkatozycie.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie lifestyle, zdrowie, dieta oraz praktyczne porady łączą się, by wspierać Cię w prowadzeniu harmonijnego i pełnego energii życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza dotycząca zdrowego stylu życia, zrównoważonej diety oraz inspirujących poradników łączy się z artykułami o codziennych nawykach i życiu w zgodzie ze swoimi wartościami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

krem na noc
trening
implanty

Jesteś zainteresowany reklamą?

implanty