Pieluchomajtki dla dorosłych – kiedy się je stosuje

Pieluchomajtki dla dorosłych to produkt, którego zadaniem jest zapewnienie czystości, suchości i ochrony przed przeciekaniem moczu i kału. Znajdują one zastosowanie w różnych sytuacjach, a przed zakupem konkretnego modelu należy zwrócić uwagę na ich kilka cech. Odpowiednio dobrane pieluchomajtki będą nie tylko funkcjonalne w każdej sytuacji, ale zapewniają również należyty poziom komfortu.

Kiedy warto stosować takie pieluchomajtki?

Pieluchomajtki dla dorosłych to specjalistyczny produkt, który znajduje zastosowanie w średnich i cięższych problemach z nietrzymaniem moczu. W szczególności dotyczy to osób, które przeżyły ciężki wypadek i są tymczasowo unieruchomione lub też osób cierpiących na przewlekłe schorzenia i zniedołężnienie starcze. Takie pieluchomajtki pomagają w ich codziennej higienie, zapewniając im należyty poziom komfortu przez cały dzień. Pieluchomajtki to wysokiej klasy produkt, który w ostatnich latach przeżył prawdziwą ewolucję. Rozwój technologii produkcji sprawił, że sprawdzają się one w każdej sytuacji, bez względu na rodzaj i skalę problemu.

Pieluchomajtki dla dorosłych – na co zwrócić uwagę?

Przed zakupem pieluchomajtek dla dorosłych, należy zwrócić uwagę na ich cechy. Oprócz odpowiedniego rozmiaru i właściwego poziomu chłonności pieluchomajtki powinny mieć rozwiązania, dzięki którym zapewnią komfort każdej osobie.

Po pierwsze, kluczowy jest odpowiedni wkład. W przypadku osób ze średnim i ciężkim nietrzymaniem moczu powinien on wchłaniać płyny błyskawicznie. Tylko w takiej sytuacji zapewni on wygodę korzystającej z pieluchomajtek osobie dorosłej. Często bowiem taka osoba nie wypróżnia się samodzielnie, w toalecie, lecz załatwia swoje potrzeby w pieluchomajtkach. Równie ważny jest wskaźnik wilgoci. Za pomocą odpowiedniego koloru określa on, czy nie jest już konieczne wymienienie pieluchy na nową.

Ponadto bardzo istotna jest właściwa konstrukcja pieluchomajtek, ułatwiająca ich zmianę nie tylko w pozycji stojącej. Osoby po ciężkich urazach lub z ciężkimi schorzeniami nie podnoszą się bowiem często z łóżka. Możliwość wymiany pieluchomajtek w pozycji leżącej i silne rzepy umożliwiające ich wielokrotne zapinanie i rozpinanie – to ważne cechy tego produktu. Oprócz tego bardzo cenione na rynku są pieluchomajtki z neutralizatorem zapachu. Dzięki nim przykre zapachy nie przedostają się na zewnątrz. Dzięki temu pieluchomatjki dla dorosłych zapewniają komfort nie tylko osobie z nich korzystającej, ale również opiekunom i innym osobom z najbliższego otoczenia.

Wśród pieluchomajtek, które spełniają te wszystkie założenia, znajdują się m.in. pieluchy TENA Slip Maxi. Oprócz wygodnej konstrukcji, ułatwiającej ich zmianę, wyposażone są one w:

– technologię FeelDry Advanced – zapewniającą szybkie wchłanianie płynu i pozostawienie skóry w suchości,

– oddychający panel tylny ConfioAir – zapewniający skórze oddychanie,

– wysokiej jakości neutralizator zapachu.

Najwyższą skuteczność pieluchomajtek Tena Slip Maxi zapewnia fakt, iż jest to produkt przebadany dermatologicznie.

Redakcja stawkatozycie.pl