Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Witaminy na skórę

4 października 2019

Witaminy to organiczne związki chemiczne, które są niezbędne do tego, aby cały organizm funkcjonował prawidłowo. Ze względu na to, że organizm ludzki nie potrafi syntezować witamin których potrzebuje, to muszą być one dostarczane wraz z pokarmem. W przeciwnym razie bardzo szybko może dojść do niedoboru. Nawet najmniejszy niedobór ważnych witamin może prowadzić do wystąpienia różnego rodzaju objawów chorobowych. Jednakże witaminy nie wpływają tylko na działanie poszczególnych organów czy też codzienne samopoczucie. Mają też duży wpływ na wygląd. Wiele witamin jest bowiem bezpośrednio zaangażowanych w procesy związane ze skórą.

Wpływ na skórę

Witaminy na skórę to na pewno witamina A. Witamina ta jest znana przede wszystkim ze swojego wpływu na wzrok. Jednakże nie jest to jedyny proces, w którym bierze ona udział. Witamina A to najlepsza ze wszystkich substancji, które poprawiają wygląd cery. Jej główną rolą jest przede wszystkim odnowa naskórka. Jest zatem niezbędna do tego, aby cera prezentowała się świeżo, gładko i jędrnie.
Witaminy tej jest bardzo wiele między innymi w marchewkach, warto jednak pomyśleć o rozsądnej suplementacji. Dobrym wyborem zawsze są kosmetyki, które są specjalnie wzbogacane dużą ilością witaminy A.
Jeżeli chodzi o witaminy na skórę to poza witaminą A, ważna jest także witamina E. Nie bez powodu jest ona nazywana eliksirem młodości. Można ją znaleźć w składzie praktycznie każdego kremu przeciwzmarszczkowego dostępnego na rynku. Witamina E działa jako bardzo silny przeciwutleniacz. Jest zatem odpowiedzialna za usuwanie wolnych rodników, co ma bezpośredni wpływ na opóźnianie wszelkiego rodzaju procesów starości. Wzmaga tworzenie kolagenu, a także poprawia wchłanianie wody, dzięki czemu skóra jest gładsza i bardziej jędrna.

Witamina D i C

Kolejną ważną witaminą jeżeli chodzi o witaminy na skórę jest witamina D. Jest ona tak naprawdę syntezowana w skórze pod wpływem promieni słonecznych. Nie jest jednak bez wpływu na samą skórę. Jak wykazano, witamina D ma dobre działanie jeżeli chodzi o poziom napięcia skóry. Zatem jest odpowiedzialna za to, że skóra jest jędrna. Oprócz tego witamina D jest też odpowiedzialna za złuszczanie starego naskórka i jego regenerację.
Inną ważną witaminą gdy ktoś rozważa witaminy na skórę jest witamina C. Jest tak silnym przeciwutleniaczem, że przewyższa nawet to co jest w stanie zrobić witamina E. Dzięki temu jest też odpowiedzialna za zdrowy i młody wygląd cery. Jak zatem widać, witamin oddziałujących na cerę jest bardzo wiele. Na pewno warto zadbać, aby nie zabrakło ich w organizmie.

Redakcja stawkatozycie.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie lifestyle, zdrowie, dieta oraz praktyczne porady łączą się, by wspierać Cię w prowadzeniu harmonijnego i pełnego energii życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza dotycząca zdrowego stylu życia, zrównoważonej diety oraz inspirujących poradników łączy się z artykułami o codziennych nawykach i życiu w zgodzie ze swoimi wartościami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

krem na noc
trening
implanty

Jesteś zainteresowany reklamą?

implanty