Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Jak obniżyć poziom cholesterolu? Pomogą zioła!

11 maja 2022


Nadmiar cholesterolu sprzyja rozwojowi miażdżycy naczyń krwionośnych. Jak się przed nim chronić? Można sięgnąć po produkty naturalne!

Chociaż cholesterol jest niezbędnym związkiem w organizmie człowieka, to wtedy, gdy jest go zbyt dużo, może on powodować poważne zagrożenie dla zdrowia. Gdy badania potwierdził zbyt wysoki poziom lipidów we krwi, wiele osób sięga wtedy po zioła na obniżenie cholesterolu, które mogą pomóc w ich obniżeniu. Jakie zioła mogą zredukować cholesterol?

Dlaczego cholesterol jest niebezpieczny?

Podwyższony poziom cholesterolu, zwłaszcza tego określanego jako LDL, czyli „złego cholesterolu”, jest obecnie poważnym problemem wielu osób. Szacuje się, że dotyka on nawet około 60% Polaków w różnym wieku – młodszych i starszych!

Zbyt wysoki poziom cholesterolu sprzyja przede wszystkim miażdżycy. To choroba dotykająca naczyń krwionośnych, która powoduje ich zatykanie przez powstającą w nich blaszkę miażdżycową budowaną z cholesterolu. W efekcie dolegliwość ta może prowadzić do niewydolności serca, zawałów serca, udarów mózgu, problemów z nerkami.

Gdy wykryto za wysoki poziom cholesterolu, warto zacząć działać od razu. W tym celu przede wszystkim zaleca się zmianę diety, a także stosowanie przepisanych przez lekarza leków, ale również można sięgnąć po odpowiednie zioła na obniżenie cholesterolu, które potrafią dać bardzo dobre rezultaty.

Jaki zioła mogą obniżyć cholesterol?

Wiele roślin zawiera w sobie cenne składniki, za pomocą których można poprawić swój stan zdrowia. Wśród nich znajdują się także zioła na obniżenie cholesterolu, które przez to pozytywnie wpływają na pracę układu krążeniowego.

Aby obniżyć cholesterol, stosowane są przede wszystkim zioła o wysokiej zawartości substancji przeciwutleniających – antyoksydantów. To one zapobiegają tworzeniu się niebezpiecznych wolnych rodników i reaktywnych form tlenu, a także mogą wykazywać działanie antyagregacyjne, czyli zapobiegać odkładaniu się blaszki miażdżycowej.

Dobre efekty daje również stosowanie ostropestu plamistego, imbiru, żeń-szenia, karczocha, a także siemienia lnianego. 

Najczęściej polecane zioła na obniżenie cholesterolu to zielona herbata. Badania wykazały, że pomaga ona w zredukowaniu wartości cholesterolu oraz trójglicerydów.

W sprzedaży można znaleźć też specjalne suplementy zawierające różne zioła na obniżenie cholesterolu, na przykład na oferuje je firma https://produktybonifraterskie.pl/.

Jak stosować zioła na obniżenie cholesterolu?

Aby uzyskać odpowiednie efekty, zioła na obniżenie cholesterolu powinny być stosowane regularnie. Picie naparów ziołowych albo stosowanie kapsułek tylko raz na jakiś czas nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. 

Nie można zapominać również o tym, że zioła nie są w stanie zastąpić zdrowej diety, która u osób z wysokim cholesterolem powinna ograniczać produkty zwierzęce, słodycze czy produkty mocno przetworzone jak fast-foody. Nie można również zapominać o właściwej dawce ruchu, ponieważ to właśnie dzięki niemu można poprawić pracę układu krążeniowego jeszcze skuteczniej.

Redakcja stawkatozycie.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie lifestyle, zdrowie, dieta oraz praktyczne porady łączą się, by wspierać Cię w prowadzeniu harmonijnego i pełnego energii życia! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczna wiedza dotycząca zdrowego stylu życia, zrównoważonej diety oraz inspirujących poradników łączy się z artykułami o codziennych nawykach i życiu w zgodzie ze swoimi wartościami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Problemy z erekcją
wizyty u dentysty
diabetolog

Jesteś zainteresowany reklamą?

diabetolog