Jak zminimalizować przykry zapach potu?

Pocenie się jest naturalną odpowiedzią organizmu na przegrzanie. Mechanizm termoregulacji jest niezwykle istotny dla prawidłowego funkcjonowania, jednak zapach potu, zwłaszcza wydzielającego się pod pachami może być przykry, intensywny i zaburzać Twoją pewność siebie. Sprawdź jak sobie z nim radzić.

Dlaczego zapach potu pod pachami bywa intensywny i nieprzyjemny?

Pot, który wydzielany jest przez gruczoły pod pachami może mieć bardzo nieprzyjemny zapach. W wyniku intensywnej pracy gruczołów potowych mamy do czynienia z występowaniem mokrych plam na odzieży i utrzymywaniem się bardzo wyraźnej, nieprzyjemnej i indywidualnej dla każdego woni. U mężczyzn zapach potu pod pachami może być wyjątkowo intensywny. Pocenie się pod pachami nasila się w odpowiedzi na aktywność fizyczną, wysoką temperaturę otoczenia i stres. 

Jak ograniczyć intensywność i brzydki zapach potu?

Jednym z powodów intensywnej woni potu pod pachami jest stan zdrowia naszego organizmu. Procesy chorobowe mogą wpływać na rodzaj zapachu potu pod pachami. Istotną przyczyną nieprzyjemnych związków zapachowych, pojawiających się wraz z potem pod pachami jest stosowanie nadmiernej ilości pewnych produktów spożywczych. Dieta, bogata w cebulę, czosnek, por może być przyczyną utrzymującej się, intensywnej i nieprzyjemnej woni potu. Istotny wpływ na nią mogą mieć ponadto ostre przyprawy. Jednym z powodów problemu jest również niedostateczna lub nieprawidłowa higiena osobista, zbyt rzadka wymiana odzieży oraz noszenie ubrań, wykonanych z syntetycznych materiałów. Nie pozwalają one skórze na swobodną cyrkulację powietrza, co wpływa na gromadzenie się potu, zwłaszcza w okolicy pach. Intensywny zapach potu może występować również na skutek wzmożonej aktywności sportowej, zwłaszcza w niesprzyjających warunkach pogodowych. Czy wysokiej jakości antyperspirant dla mężczyzn chroni przed potem? Dowiedz się jak wyeliminować problem potu.

Sposoby na eliminację negatywnych skutków pocenia się

Aby zminimalizować przykry zapach potu pod pachami przede wszystkim pamiętaj o codziennej higienie ciała, stosując delikatne, wysokiej jakości kosmetyki. Po każdej kąpieli, regularnie stosuj antyperspirant dla mężczyzn i wybieraj odzież, wykonaną z naturalnych materiałów. Zapewnienie skórze właściwej oddychalności jest niezwykle istotne dla prawidłowego działania mechanizmu termoregulacji organizmu, niezależnie od pogody. Jeśli intensywnie uprawiasz sport, zadbaj o odpowiednie nawodnienie oraz zdrową, zbilansowaną dietę. Minimalizuj spożycie cukru, soli, ostrych przypraw, cebuli, czosnku i pora. Na neutralizację zapachu potu świetnie wpływa tymianek, mięta, szałwia i estragon. Jaki antyperspirant dla mężczyzn wybrać by uniknąć neiprzyjemnego zapachu i plam potu?

Jakich kosmetyków używać, by skutecznie ochronić się przed zapachem potu?

Wybierając kosmetyki do mycia skóry ciała koniecznie zdecyduj się na produkty, pozbawione sztucznych związków chemicznych, mogących nadmiernie przesuszać skórę. Odpowiedni poziom nawilżenia nie wpływa negatywnie na potliwość, wręcz przeciwnie. Antyperspirant dla mężczyzn powinien posiadać skutecznie działający skład, ale i delikatną dla skóry pod pachami formułę. Unikaj produktów, zawierających alkohol. Wybieraj kosmetyki o subtelnym, przyjaznym dla Ciebie zapachu i stosuj je na czystą, suchą skórę. Antyperspirant, aplikowany na spoconą skórę wraz zapachem potu może stworzyć wyjątkowo nieprzyjemną kompozycję zapachową. Kluczem do skutecznej ochrony przed zapachem potu jest połączenie higieny z dietą, zdrowym trybem życia i użyciem skutecznego antyperspirantu. 

Materiał zewnętrzny

Redakcja stawkatozycie.pl