Pozytywny start

Żaden z nas nie chciałby dowiedzieć się o ciężkiej chorobie. To chyba główny czynnik powstrzymujący nas przed chodzeniem do lekarza. Dodatkowo olbrzymie kolejki, problemy z terminami, strach przed złapaniem wirusa w przychodni. Są to jednak niesłuszne przesłanki, jeśli chodzi o podstawowe badania można je wykonać w sposób szybki i nie szargający naszych nerwów. Jeżeli koniecznie już chcemy uniknąć państwowej służby zdrowia można za niewielki koszt zrobić je prywatnie, badać się jednak powinniśmy.

Odpowiedni moment

Strach przed chorobą jest zasadny, rozumiem stwierdzenie, że niektórzy po prostu woleli by nie wiedzieć, tylko nie o tym w tym wszystkim mowa. Podstawowe badania profilaktyczne służą przede wszystkim wczesnemu wykryciu ciężkich chorób, które da się jeszcze we wczesnym stadium zatrzymać, albo sprawienie by te niegroźne nie przerodziły się w zagrożenie dla naszego życia. Choroby często są warunkowane genetycznie i zdrowa dieta, prawidłowy sen i dużo ruchu nie wystarczy, mogą pojawić się i tak. Lepiej wiedzieć wcześniej wtedy mamy czas na walkę, walkę, która za zwyczaj jest skuteczna. Tylko musi być przeprowadzona w odpowiednim momencie. A tego momentu nie chcielibyśmy przecież przegapić. Musimy być odpowiedzialni, nie chodzi tu tylko o nas. pomyślmy sobie o bliskich, rodzinach, przyjaciołach. nam nasze odejście nic nie zrobi, im może sprawić wiele bólu, a tego przecież byśmy nie chcieli. Dlatego warto namawiać na profilaktyczne badania też innych.

Coraz więcej osób się bada

Samoświadomość społeczna w tej kwestii coraz bardziej rośnie z upływem czasu i dobrze, ale wciąż zbyt mało osób regularnie się bada. Niezdrowy tryb życia, używki, zbyt mało ruchu, niewłaściwa dieta, ciągły pośpiech, olbrzymi stres- to człowieka niszczy od środka. Nie pozwólmy zatem, żebyśmy przegrali walkę z jakimś choróbskiem. Po badaniach czujemy zazwyczaj ulgę, schodzi z nas wszelkie napięcie, człowiek jest jednak istotą bojącą się tego jaki wynik może usłyszeć. Najtrudniejsze są te pierwsze, potem jeśli zadbamy o systematyczność jest już dużo, dużo łatwiej.
Jesteśmy istotami myślącymi. Nie wolno nam o tym zapominać. Dlatego każdy z nas powinien badać się przynajmniej raz do roku. Dzięki temu dowiemy się wcześniej o ewentualnych przewlekłych chorobach i będziemy mogli przeprowadzić równą walkę. Badań nie można się bać, służą one przede wszystkim nam. Nie słuchajmy historii z kosmosu, które wymyślają nasze sąsiadki, ponieważ boją się lekarzy. Nikt nam nie zrobi krzywdy na badaniach, warunki są sterylne, a my w spokoju będziemy mogli przekonać się, że jesteśmy w pełni sił.

Redakcja stawkatozycie.pl