Sposoby na problemy z alkoholem

Każdy z nas jest podatny na popadnięcie w nałóg. Może być to alkohol, papierosy, ale także gry komputerowe czy zakupy. Uzależnienie pochłania nas bardzo szybko, jednak wyjść z niego nie potrafimy czasem nawet przez długie lata. Nie jest wstydem mieć nałóg, być uzależnionym. Wstydem jest nic z tym nie robić, nie walczyć i poddać się swoim słabościom. Obecnie istnieje wiele ośrodków i miejsc, w których możemy otrzymać należytą pomoc. Wraz z odpowiednim podejściem i otoczeniem się specjalistami, droga do całkowitego wyleczenia będzie znacznie łatwiejsza. Gdzie więc szukać pomocy?

Alkoholizm – choroba uzależniająca całą rodzinę

Alkoholizm to jedno z najbardziej rozpowszechnionych i najcięższych uzależnień. Dotyka ono nie tylko samego uzależnionego, ale wszystkich osób z jego otoczenia. Alkoholizm ma różne stadia rozwoju, wiele zależy od samej osoby, którą dotyka problem. Najważniejsza jest chęć zmiany, chęć wyjścia z nałogu. To od niej zaczyna się droga do lepszego jutra i do udanego leczenia. Bez nastawienia osoby chorej nie uda się pozbyć uzależnienia. 

Jak wyjść z alkoholizmu? Wszywka alkoholowa

Istnieje wiele różnych metod leczenia alkoholików. Obecnie rozwijane są najróżniejsze ośrodki pomocy osobom uzależnionym i różne opcje są cały czas doskonalone. Najczęściej alkoholika umieszcza się w zakładzie zamkniętym, w którym dostaje odpowiednią pomoc psychologów oraz lekarzy. To bardzo długotrwała i ciężka droga do całkowitego wyjścia z nałogu, jednak jest bardzo skuteczna.

Wiele osób uzależnionych od alkoholu decyduje się także na zabieg wszycia wszywki alkoholowej. Jest to jedna ze skuteczniejszych metod, zaliczana do terapii awersyjnych. Jak sama nazwa wskazuje, ma ona na celu odrzucenie uzależnionego od alkoholu. Chodzi tu o działanie na psychikę. Osoba wie, że jeśli spożyje alkohol, substancja zawarta we wszywce spowoduje ogromny ból. To odsuwa od alkoholika myśl o wypiciu.

Preparat podaje się podskórnie, zabieg jest bezbolesny i praktycznie nie pozostawia żadnych śladów. Warto skorzystać z usług kliniki, która zachowuje pełną anonimowość. Osoba uzależniona zwykle wstydzi się przyznać do swojego problemu, dlatego intymność i zachowanie wszystkie w tajemnicy jest bardzo ważne. Wszywka alkoholowa – Szczecin posiada klinikę, która naprawdę świetnie sprawdzi się w tym przypadku. Zwykle po zabiegu wszycia preparatu zostaniemy poinformowani o innych możliwościach kuracji z choroby alkoholowej. Będziemy wtedy mieć wybór, czy chcemy działać dalej, czy wierzymy, że sama wszywka będzie wystarczającą terapią.

Preparat wstrzykiwany podskórnie do esperal. W połączeniu z alkoholem powoduje on bardzo bolesne, męczące doznania w ciele. Esperal ma postać tabletki o małych rozmiarach. Wszczepienie jej pod skórę jest prostym zabiegiem, który nie pozostawia widocznych blizn ani nie powoduje bólu. Preparat umieszcza się dodatkowo w niewidocznym miejscu na ciele, na pośladkach lub u dołu pleców. Na co dzień nie odczujemy jego obecności.

Warto podjąć próbę wyjścia z nałogu. Nie traćmy życia poddając się chorobie, ze wszystkim da się wygrać. Trzeba jednak próbować, działać. Nie dajmy się uzależnieniu – walczmy. 

Redakcja stawkatozycie.pl