Sposoby na promienną cerę

Wygląd zewnętrzny jest idealnym odzwierciedleniem stanu twojego organizmu. To, jak się prezentujesz, nie zależy wyłącznie od genetyki – nie trzeba być bowiem urodzoną pięknością, aby ogólnie rzecz biorąc stać się atrakcyjnym człowiekiem w oczach innych ludzi i samego siebie. Za wygląd odpowiedzialność bierze wiele różnych czynników, w tym m.in. sen, odpoczynek, ogólny styl życia czy codzienna pielęgnacja. Jeżeli więc twoja skóra na twarzy ostatnio straciła blask i stała się szara i zmęczona, możesz bardzo szybko temu zaradzić, wykorzystując najlepsze sposoby na promienną cerę.

Odpowiednia pielęgnacja

Zadbaj w pierwszej kolejności o dobrą pielęgnację. Na pewno każdego dnia wykonujesz liczne zabiegi kosmetyczne, jednak istnieje spore ryzyko, że niektóre z nich nie są odpowiednio dopasowane do stanu twojego ciała. Musisz wiedzieć, czego potrzebujesz. A skoro masz już świadomość, że twojej cerze brakuje promienności i blasku, oznacza to, iż musisz zadbać o jej dogłębne odżywienie i nawilżenie. Spokojnie możesz więc sięgać po preparaty przeznaczone dla skóry suchej. Dobrym wyborem mogą okazać się m.in. olejki. Sprawdź tylko, który z nich zadziała na twoją cerę najlepiej. Nie musisz od razu kupować pełnowymiarowych wersji produktów. W wielu drogeriach i aptekach otrzymasz miniaturowe próbki różnych olejków – przetestuj przez kilka dni każdy z nich, a wtedy przekonasz się, który jest najlepszy dla twojej skóry.

Odpowiednia dieta

Sposoby na promienną cerę nie muszą być związane wyłącznie z pielęgnacją. Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że to, jak wyglądasz, często jest wynikiem tego, co spożywasz. W uzyskaniu idealnie nawilżonej cery pomoże ci dobrze zbilansowana dieta. Koniecznie wzbogać ją o produkty spożywcze zawierające witaminy z grupy A i E, które są nazywane witaminami urody, ponieważ potrafią zapewnić skórze świetne odżywienie od wewnątrz. A samymi kosmetykami nic nie zdziałasz. Działają one na skórę wyłącznie od zewnątrz, dlatego gdy przestajesz ich używać, problem często powraca. Dogłębne odżywienie naskórka przy pomocy dobrej diety pozwoli ci osiągnąć trwałe i najlepsze rezultaty. Staraj się także pić sporo wody. Jest ona najlepszym nawilżaczem dla całego ciała.

To, co nie zostanie osiągnięte przy pomocy dobrej pielęgnacji i diety, można jeszcze uzyskać odpowiednim makijażem. Wizażystki mają swoje sposoby na promienną cerę, dlatego warto skorzystać z ich wskazówek i czasami dodać sobie blasku delikatnym rozświetlaczem. Ten kosmetyk powinien pojawić się w kosmetyczce każdej kobiety narzekającej na szarą i zmęczoną skórę twarzy.

Redakcja stawkatozycie.pl