Akceptacja swojej osoby

Zaakceptowanie siebie to pierwszy krok do osiągnięcia szczęścia i spełnienia. Wiele kompleksów na punkcie swojego wyglądu i charakteru mają najczęściej dzieci i nastolatkowie, których osobowość cały czas się rozwija i przechodzą przez okres dojrzewania, który dla większości osób jest bardzo ciężki.
Gdy młode osoby są zamknięte w sobie, unikają kontaktu z rówieśnikami i nic ich nie cieszy warto zastanowić się nad wizytą u psychologa bądź psychoterapeuty dziecięcego.

Odpowiednia terapia

Odpowiednio dobrana terapia podpowiada młodym ludziom jak zaakceptować siebie, pokochać swój wygląd i nawiązać szczere przyjaźnie z rówieśnikami. Zazwyczaj terapia jest indywidualna i specjalista szczerze rozmawia z dzieckiem w cztery oczy, bez obecności rodziców lub opiekunów prawnych. Odpowiednio wcześnie rozpoczęta terapia pozwoli uniknąć wielu poważniejszych problemów w przyszłości. Przed pierwszą wizytą należy odpowiednio porozmawiać z pociechą i przygotować ją na spotkanie z psychologiem. W przypadku małych dzieci bardzo pomocne są książeczki inne materiały edukacyjne. Ośrodek terapii dla dzieci i młodzieży w swojej okolicy można bardzo szybko znaleźć poprzez skorzystanie z wyszukiwarki internetowej. W okno wyszukiwania wystarczy wpisać krótkie, ale konkretne hasło, na przykład psychoterapeuta dziecięcy Trójmiasto bądź ośrodek psychoterapii dla dzieci i młodzież Gdańsk. W wynikach wyszukiwania pojawią się adresy wielu placówek oraz opinie osób, które w przeszłości korzystali z tego typu pomocy i dzielą się z innymi użytkownikami swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Wizyta w gabinecie

Rzetelne informacje pozwolą wybrać jak najlepszy gabinet aby terapia przyniosła zamierzony skutek.
Termin wizyty warto zarezerwować ze sporym wyprzedzeniem, gdyż porady cieszą się stale rosnącą popularnością. Większość placówek posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia dzięki czemu wizyty są bezpłatne. Niestety czas oczekiwania na taką wizytę jest znacznie dłuższy.
Koszt wizyty w gabinecie prywatnym mieści się w przedziale od kilkudziesięciu do nawet ponad dwustu złotych. Na pierwszą wizytę warto zabrać ze sobą opinię od wychowawcy dziecka oraz pozostałą ważną dokumentację.
Niekiedy młody pacjent otrzymuje łagodne leki, które pozwolą zapanować mu nad swoim strachem i ułatwią koncentrację w czasie nauki. Psycholog może również wysłać opinię do placówki edukacyjnej, aby uczeń otrzymał wymaganą pomoc pedagogiczną i psychologiczną.
Najczęściej tego typu zajęcia odbywają się zaraz po zajęciach, dwa bądź trzy razy w tygodniu.

Redakcja stawkatozycie.pl