Balony weselne – dlaczego są tak popularne?

Ślub to jedna z ważniejszych uroczystości w całym życiu. Nic zatem dziwnego, że wiele osób planujących zawarcie związku małżeńskiego z taką pieczołowitością chce zadbać o wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły kreujące magię tej wyjątkowej chwili. Jednym z nich są oczywiście dekoracje. W tej kategorii prym wiodą balony weselne. Kolorowe lub monochromatyczne, utrzymane w różnych kształtach staną się widowiskową ozdobą nie tylko sali, ale również ogrodu czy samochodu nowożeńców. O czym pamiętać wybierając balony na ozdobę wesela?

Balony weselne to dekoracje, których nie może zabraknąć!

Balony niewątpliwie kojarzą się z dobrą zabawą. To dlatego stanowią chętnie wybieraną dekorację do ozdabiania sal – na wiele uroczystości. Jeśli dołożymy do tego fakt, że balony weselne, jakie można spotkać w sklepach – zarówno lokalnych, jak i internetowych – są dostępne w tak wielu odsłonach, nie ma się co dziwić, że stanowią tak popularny dodatek pasujący do przyjęcia w każdym stylu. W kształcie romantycznych serc, z napisami, pastelowe, metaliczne, a nawet LED-owe! Wybór jest naprawdę szeroki, dzięki czemu każda para młoda będzie w stanie wybrać dla siebie takie balony weselne, które najlepiej podkreślą klimat ich przyjęcia. Doskonale sprawdzą się do ozdobienia sali weselnej, auta wiozącego świeżo upieczonych małżonków, a nawet ogrodu – pomysłów na ich wykorzystanie jest naprawdę sporo.

Do udekorowania sali

Choć balonami weselnymi można dekorować różne przedmioty i miejsca, to jednak zgodzi się ze mną wiele osób, że największą popularnością cieszą się przy ozdabianiu sali weselnej – i to niezależnie od jej wielkości czy liczby przybyłych gości. Pozwalają wykreować atmosferę lekkości i romantyczności, stając się przy okazji doskonałym tłem dla pamiątkowych zdjęć. Jakie propozycje w tym zakresie przygotowali dla nas producenci? Ciekawym pomysłem są balony z napisami „Mąż” i „Żona” lub „Mrs” i „Mr” umieszczone w pobliżu krzeseł Pary Młodej. Równie fenomenalnie prezentują się transparentne balony olbrzymy, które wypełnione kolorowym konfetti staną się oryginalną wariacją dla klasycznych balonów.

Jak wybrać balony na wesele?

Jako, że oferta balonów jest mocno rozbudowana, nikt nie powinien mieć trudności ze znalezieniem idealnego. Rzeczą najważniejszą jest, aby były one dopasowane kolorystycznie do motywu przewodniego przyjęcia (jako punkt wyjściowy można wybrać kolorystykę kwiatów, dodatków na zaproszeniu czy kreacjach Państwa Młodych). Po drugie, należy zadbać o ich odpowiednią ilość. Zbyt dużo balonów na weselnej sali może zepsuć cały efekt. I zamiast ozdobić – przytłoczy.

Redakcja stawkatozycie.pl