Doskwierające zmęczenie

W dobie ciągłego biegu i starania się o to, by zarabiać jak najwięcej tak, by starczyło nam i naszym bliskim na przeżycie i komfortowe funkcjonowanie, bardzo łatwo jest zapomnieć o najważniejszych rzeczach, które są w zasadzie trzonem naszego funkcjonowania.

Zbyt dużo pracy

Szczególnym problemem jest w dzisiejszych czasach przepracowanie i zdrowie. Przepracowanie wynika oczywiście z bardzo dużej, żeby nie powiedzieć – ogromnej – ilości pracy, której przecież nikt za nas nie wykona. Życie przyzwyczaiło nas do tego, że pewne rzeczy muszą zostać wykonane, pewne obowiązki wypełnione i od tego nie da się uciec. Niestety, często staje się jednak tak, że obowiązków zdaje się być więcej aniżeli czasu, a że doba nie posiada takich właściwości, które pozwoliłyby ją rozciągnąć, aby była tak długa, jak nam się to podoba, to zmuszeni jesteśmy po prostu z części obowiązków, a co za tym idzie – także pasji – rezygnować. Często jednak rezygnujemy z rzeczy, z których nie powinniśmy, co sprawia, że cierpi na tym nasze zdrowie, dieta, czy też ogólne samopoczucie, które nie należy do najlepszych.

Zbyt mało czasu

Przez bardzo małą ilość czasu, którym dysponujemy, często nie wysypiamy się tak bardzo, jakbyśmy chcieli, a brak odpowiedniej ilości snu doprowadza do tego, że jesteśmy zmęczeni, senni i źle się czujemy. Zbyt długie lub również zbyt krótkie spanie potrafi wyrządzać naszemu organizmowi krzywdy. Prawdopodobnie każdy z nas zna uczucie, kiedy położył się spać i nagle okazywało się, że ledwo po zamknięciu oczu zaczynał dzwonić budzik. Zbyt mała ilość snu potrafi sprawić, że nasz dzień staje się gorszy przez to, że jesteśmy zmęczeni, nie mamy energii i marzymy tylko o tym, aby położyć się spać. W drugą stronę również nie jest kolorowo – zbyt duża ilość snu prowadzi do równie nieprzyjemnych skutków, które potrafią być bardzo irytujące. Kiedy obudzimy się po wielu godzinach snu – wcale nie czujemy się wypoczęci i wyspani – wręcz przeciwnie – boli nas głowa, jesteśmy zdezorientowani, nie mamy energii, czujemy się ociężali i nic nam się nie chce.

Jeśli chcemy zacząć żyć nieco zdrowiej, warto więc zadbać o odpowiednią ilośc snu, który zdecydowanie wpływa na nasze ogólne samopoczucie. Warto również zobaczyć, czy jakaś dieta na zmęczenie nie będzie w stanie polepszyć naszego samopoczucia. Z pewnością najlepszą dietą, która sprawi, że zmęczenie może być mniejsze, a nasze samopoczucie lepsze, jest dieta obfita w warzywa i owoce. Warto czytać skład produktów, które kupujemy i przyzwyczaić organizm do spożywania coraz mniejszej ilości cukru.

Redakcja stawkatozycie.pl