Jakie zioła warto pić?

Wiadomo, że to natura jest dla nas tym, co najlepsze i wszyscy powinniśmy aktywnie korzystać z jej dobrodziejstw. Zwykle jednak wcale tego nie robimy. Prawie w ogóle nie jemy warzyw, po owoce sięgamy tylko wtedy, gdy akurat ktoś inny je kupi i nas poczęstuje, dlatego totalnie nie zawracamy sobie głowy jakimiś tam ziołami. A te „jakieś” zioła potrafią mieć zbawienne działanie lecznicze. Niektóre z nich występują przecież w składach dopuszczonych do sprzedaży produktów farmakologicznych i suplementów diety. Leki kupujemy chętnie, ale już z naturalnych wyrobów nie chcemy korzystać. Sami to zmieńmy. Dowiedzmy się, jakie zioła warto pić i zacznijmy je regularnie przyjmować.

Popularna pokrzywa

Gdy pomyślimy o ziołach, najprawdopodobniej jako pierwsza przyjdzie nam do głowy pokrzywa. Wszyscy bardzo dobrze ją znamy. W Polsce stosuje się ją od lat i to także w medycynie naturalnej, ale wzrost popularności gotowych suplementów i brak czasu skłoniły nas do rezygnacji z tego cudownego zioła. A zdecydowanie pokrzywa jest cudowna. Zawiera bardzo duże ilości minerałów, wśród których znajdziemy m.in. krzem, mangan czy żelazo, ale także i spore dawki witamin: A, C i E. Jeżeli zaczniemy pić ją codziennie, już po kilku tygodniach dostrzeżemy wyraźną różnicę w swoim wyglądzie zewnętrznym. Pokrzywa fantastycznie wpływa bowiem na stan skóry, włosów i paznokci. Oprócz tego działa moczopędnie, pozwalając nam pozbywać się wszelkich toksyn i niepotrzebnych substancji wraz z moczem. Pijmy ją więc dla zdrowia i urody.

Zioła na stres

Wiemy już, który napar sprawdzi się najlepiej w przypadku problemów z wyglądem lub zdrowiem. A jakie zioła warto pić, by uspokoić stargane nerwy, odrobinę się rozluźnić i wspomóc regenerację całego organizmu? Tutaj do wyboru mamy dwa produkty. Możemy zdecydować się albo na klasyczną melisę, albo delikatny rumianek. Melisa zadziała na nas uspokajająco. Wypita na dwie godziny przed snem wyciszy nasz umysł i oczyści głowę z niepotrzebnych myśli, dzięki czemu na pewno szybciej uda się nam zasnąć. Rumianek z kolei doskonale radzi sobie z leczeniem nerwobóli, które są częstym objawem różnego rodzaju nerwic. Tak samo jak melisa potrafi również utulić nas do snu. Możemy więc stosować te dwa zioła zamiennie, aby żadne z nich nam się nie znudziło.

Oczywiście do wyboru mamy jeszcze całe mnóstwo innych ziół o niesamowitych właściwościach. Natura przygotowała dla nas prawdziwe skarby, które mogą nam tylko pomóc, dlatego dajmy im szansę i wypróbujmy je na sobie, a cały temat ziołolecznictwa na pewno nas zainteresuje.

Redakcja stawkatozycie.pl